Lai no cinkošanas gūtu maksimāli labu rezultātu ar minimālām izmaksām, ieteicams izlasīt šīs rekomendācijas izstrādājumu sagatavošanai uz karsto cinkošanu
Lai karstajā cinkošanā iegūtu maksimāli labu rezultātu, tērauda izstrādājumi ir jāattīra līdz metāliski tīrai virsmai. Tāpēc pirms cinkošanas procesa notiek izstrādājumu attīrīšana vājas koncentrācijas skābē.
Parasti dzelzs un tērauda izstrādājumi ir pārklāti ar rūsu un velmēšanas sārņiem. Tos ir iespējams notīrīt skābē kodināšanas procesā.
Tomēr atsevišķos gadījumos izstrādājumi var būt pārklāti ar citiem pārklājumiem vai sārņiem, piemēram, krāsu, laku, eļļu, un metināšanas izdedžiem. Tos ne vienmēr ir iespējams notīrīt kodināšanas ceļā. Tāpēc klientiem šādu izstrādājumu virsmas attīrīšana jāveic pašiem, ja vien netiek panākta savstarpēja vienošanās, ka to par atsevišķu apmaksu veiks SIA Baltic Zinc Technics.
Krāsa un laka
Saņemot izstrādājumu, kas sastāv no vairākām sastāvdaļām, cinkotājs pieņem, ka šāds samontēts priekšmets ir jāapstrādā neizjaucot. Tāpēc nav vēlams pie nekrāsotām konstrukcijām stiprināt lakotas vai krāsotas konstrukciju daļas. Kā vienu no labākajām attīrīšanas metodēm var izmantot skrošu strūklu, savukārt, maza izmēra konstrukcijas iespējams notīrīt mehāniski.
Mazāka izmēra izstrādājumu attīrīšanai var izmantot krāsu šķīdinošus līdzekļus, bet tie ne vienmēr ir efektīvi visiem krāsu tipiem.
Marķējuma atzīmes
Uz tērauda konstrukcijām nav vēlams izmantot krāsu kā marķējuma atzīmi.
Kā marķējuma atzīmes vislabāk ir izmantot konstrukcijā iegrieztas atzīmes vai piekarināt nelielas tērauda plāksnītes. Var izmantot dabisko krītu, bet ne vaska krītiņus.
Eļļa un tauki
Eļļas un tauku slāņus, atkarībā no to apjoma, var notīrīt ar šķīdinātājiem, attaukotājiem, nātrija hidroksīdu vai karstu ūdeni.
Mazākus laukumus tīra ar drānas gabalu, kurš ir piesūcināts ar tīrīšanas līdzekli. Liela izmēra konstrukcijas tiek attīrītas, pilnībā iegremdējot tās attiecīgajā līdzeklī.
Metinājumi
Metinājumiem vajadzētu būt blīviem, bez porām, lai izvairītos no skābes notecējumiem.
Ja metināšana tiek veikt ar elektrodu, no šuves jānotīra metinājuma šlaga. To nav iespējams noņemt ar skābes kodināšanu, tādēļ šlagas klātās vietas netiks pārklātas ar cinku.